Türkiye’nin Yerli Otomobili 2022 Sonunda Yollarda

yerli-otomobil

Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir projesi olan yerli otomobil ile ilgili önemli gelişemeler yaşanmaya devam ediliyor. Bir televizyon programında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son zamanlardaki yerli otomobilin piyasaya çıkış zamanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Otomobilin yollara çıkması salgın nedeniyle bir süre gecikebilir

Koronvirüs salgınından dolayı çıkış sürecinde birkaç haftalık bir gecikme olabileceğini belirten Varank, çalışmaların planlı ve programlı bir şekilde devam ettirildiğini yineledi. Otomobilin fabrika temellerinin en yakın zamanda atılacağını ve marka ve pazarlama planlarının devam ettirrildiğini belirtti. Mustafa Varank, anı zamanda yerli otomobilin Türkiye’de ne zaman yollara çıkacağı ile ilgili de tarih verdi. Merakla beklenen otomobilin çıkış tarihi olarak 2022 yılının sonu belirtiliyor.

TOGG: Türkiye Cumhuriyeti’nin Gururu

Türkiye’nin yerli otomobil firması olan TOGG arabasının dünya ile rakip olabilmesi gerektiğini belirten Varank, doğru bir fiyatlandırma için çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.“Şu anda proje planlandığı şekilde devam ediyor. Fabrikayla ilgili zeminde beklenenden biraz daha fazla çalışma olacak, yakında temellerinin atılmasını bekliyoruz. Planlandığı gibi 2022’nin sonunda biz bu araçları yollarda göreceğimize inanıyoruz. Türkiye’nin otomobilini gururla Türkiye’nin yollarında görebileceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin otomobilinin dünyayla rekabet edecek bir fiyata sahip olması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Mustafa Varank, açıklamasında, “Şu anda proje planlandığı şekilde devam ediyor. Fabrikayla ilgili zeminde beklenenden biraz daha fazla çalışma olacak, yakında temellerinin atılmasını bekliyoruz. Planlandığı gibi 2022’nin sonunda biz bu araçları yollarda göreceğimize inanıyoruz. Türkiye’nin otomobilini gururla Türkiye’nin yollarında görebileceğiz.” açıklamasında bulundu.