Samsung 980 PRO, Playstation 5 Hızı Bilgisayarlarda

samsung sony

Sony firması uzun yıllardır beklenen Playstation 5’i oyuncularla buluşturuyor. Kuşku duyulmadan söylenebilir ki Playstation 5, oyun konsolları arasında en yüksek hıza sahip işlemciye sahip. SSD kullanılan Playstation 5’lerde işlem hızı inanılmaz derecede hızlı. PC tarafında ise bu seviyelerdeki hızlara ulaşmak çoğu zaman mümkün olmuyor. İşte bundan dolayıdır ki Samsung firması yeni bir aksiyona imza atıyor. Samsung 980 Pro ile birlikte bilgisayarlardaki hızlar çok artacak. Geçtiğimiz aylarda Epic Games kurucusu ve CEO’su Sweeney bu konuda önemli açıklamalarda bulunmuştu. PS5 ile ilgili Sony ile çalışmalarda bulunan Epic Games, özellikle depolama konusundaki hız ile birlikte önemli bir aşamayı geçtiklerini belirtiyorlar.

Sweeney, “PS5’teki depolama mimarisi, şu anda PC’de satın alabileceğiniz her şeyin çok ötesinde”

Sweeney, “PS5’teki depolama mimarisi, şu anda PC’de satın alabileceğiniz her şeyin çok ötesinde” diye bir söz söylemişti ki bu gerçek anlamda oyun konsollarını iyi bir hıza kavuşturacaktı. Sony ile yaptıkları çalışmaları yakından takip eden bir firma olan Samsung’da, Samsung 980 PRO isimli NVMe SSD birimini piyasaya çıkarıyor. Bu SSD ile birlikte iyi bir oyun hızı vaad ediyor. Biliyorsunuz Sony tarafında bu hızlar 5.500 mb/saniye gibi hızlara çıkabiliyordu. Samsung 980 Pro’da şu sıralar NRRA onayını geçmiş gözüküyor. NRRA’dan onay alan firmanın ilk PCIe 4.0 temelli M.2 NVMe SSD ürünü Samsung 980 PRO, tam 6.500 mb/s rastgele okuma ve 5.000 mb/s rastgele yazma hızlarıyla çıkması bekleniyor.

Çok iyi bilgisayarlar yakında

Bu perfomansın bu derece yüksek olması, oyun bilgisayarının bundan sonra Samsung ile çalışacağını işaret ediyor. NVMe SSD, Ağustos ayı içerisinde raflarda kendine yer bulacak. 256 GB, 500 GB ve 1 TB olarak piyasada yer alacak Samsung SSDler Playstation 5’in hızlarını oyun bilgisayarlarına taşıyacak. Ne dersiniz? Samsung firması Sony gibi Playstation hızlarını bilgisayarda da deneyimlemeyi sağlayabilecek mi?

Deneme

Deneme

Merhaba, SamanKafa Yayına Başlıyor 2020