Koronavirüs Kararı: Apple ABD’de Bulunan Mağazalarını Kapatıyor

yerli otomobil

Apple şirketi artan koronavirüs nedeni ile Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan bazı mağazalarını geçici olarak kapatma kararını duyurdu. Bloomberg Haber Servisi konu ile ilgili olarak; şirket Florida, Kuzey Carolina, Karolina Güneyi ve Arizona’daki mağazalarını teker teker kapatıyor. Şimdilik 11 mağazayı kapsayacak kapanma kararı Apple’ın koronavirüs vakalarını takip etmesi ile orantılı olarak artabilir veya azalabilir.

Yeni önlemler açılan Apple Mağazaları

Merkezi Cupertino’da bulunan şirket, koronavirüsün sadece ABD’yi değil tüm dünyayı etkilediğine dikkat çekerken, Mart ayında Çin dışındaki ülkelerdeki mağazalarını kapatmıştı. Mayıs ayı sonunda, koronavirüs önlemlerini alarak mağazaları tekrar açan Apple ABD’de bulunan bazı mağazalarında müşterilerine dışarıda da destek olmaya çalışıyor.

Maske Kullanmak Ve Ateş Ölçümü Zorunlu

Müşteriler içeriye girdiklerine maske kullanımı zorunluluğunu bilerek sorumluluk alıyorlar. Ve giriş çıkışlarda ateş ölçümleri yapılmaya devam ediiliyor.

Apple’ın Açıklaması

Apple tarafından konu ile ilgili olarak the Verge sitesinde yapılan açıklamada bazı açıklamalara yer veriliyor. Açıklamalar şöyle: ““Hizmet sunduğumuz bazı yerlerde COVID-19 kaynaklı durumlar nedeniyle mağazalarımızı geçici olarak kapatıyoruz. Bunu bir önleyici tedbir olarak uyguluyoruz. Durumu yakından takip ediyoruz ve en kısa sürede müşterilerimizi ve çalışanlarımızı yeniden mağazalarımızda görmeyi umuyoruz.”