Spotify Müzik Videoları Gösterecek

spotify

Spotify, dünyaca ünlü bir müzik platformu. Ancak son zamanlarda birçok Müzik platformunun da işleri daha da ileriye taşımasından dolayı, Spotify yeni teknolojik ve kullanıcı odaklı çalışmalara yelken açmış durumda. Bunun en büyük etkeni dünyanın en büyük video platformu Youtube.com’un Müzik Platformu sektöründe etkin olmaya başlaması. Youtube Music uygulamasında sizler müzik dinlerken aynı anda ilgili müziğn videosunu, klibini izleyebiliyorsunuz. Ancak Spotify üzerinde böyle bir şarkı klibi izleme erişimi sağlanmıyordu.

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, yakında video platformu da olacak.

Kod araştırmacısı Janel Manchung Wong’un ortaya çıkardığı haberde, Spotify’ın herkesin bildiği yeşil siyah tasarımı üzerinde yer alan şimdi çalınıyor alanında, albüm kapağı ve kısa süreli şarkı videoları vardı. Artık o kısa videolar yerine çalınan şarkının videosu ve klibi de ekleniyor. Bu müzik kliplerinin de Spotify’ı daha ilgi çekici hale getirecek gibi görünüyor.

Daha öncede Spotify Video Konusuna Önem Veriyordu

Spotify daha önce de bu konu üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz. Youtube Müzik platformu gibi bu konu üzerine de özellikle çalışmalarda bulunan Spotify için videoları çekeceği kaynak bilinmiyor. Youtube şirketinin de bu konuya pek sıcak bakmayacağını düşünürsek, Spotify videolu müzik klibi konusunda biraz zorlanacak gibi..

Sizde Keşfet sayfamızdan konu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Spotify.com